e-Posta :
Şifre :

Etiket: Tip II diyabet

Bu eğitimde diyabetin tanımı, sınıflandırılması ve tanı yöntemleri konusunda temel bilgiler verilmesi hedeflenmiştir. Tedavi konusunda ulaşılması hedeflenen glisemik hedefler ve izlem yöntemleri hakkında kısa bilgiler de yer almaktadır.
Sanofi, sağlık düzenleyicilerine enjektabl diyabet ilacı  lixisenatide'nın Avrupa'da satış için onaylandığını söyledi.

Jenerik adı 'lixisenatide' olarak bilinen ilaç, diğer ilaçlarla  veya insülinle birlikte enjektabl olarak günde bir kez alınıyor, aksi takdirde kan şekerini kontrol altına alamıyor.
İlaç, Fransız ilaç üreticisinin jenerik rekabeti için çeşitli ürünleri kaybettikten sonra büyümeyi inşa edecek yeni ürünlerinden biridir.

5000'den fazla tip II diyabetli hastayı kapsayan onbir klinik çalışmada, lixisenatide'nın kilo kaybı kadar kan şekeri seviyesi ve kontrolü üzerinde de faydalı etkileri gösterilmiştir.

lixisenatide , İzlanda, Lichtenstein, Norveç gibi 27 Avrupa Birliği ülkesinde onay aldı, çeşitli diğer ülkelere de onay başvurusu yollanıyor.

Sanofi, FDA'in bu yılın ikinci yarısında Lemtrada adında yeni bir multipl skleroz tedavisi ilacı için de uygulamaya ilişkin karar vermesini beklediğini geçen hafta söyledi.

Kaynak: Reuters Sağlık