e-Posta :
Şifre :

Etiket: e-romatoloji

E-öğrenme (0) Literatür (0) Haber (1) Etkinlik (0) Webcast (0)Tümünü göster (1)
e-Romatoloji, romatoloji yan dal uzmanlık öğrencilerinin eğitimine yardımcı olmak amacıyla TRD yönetiminde Pleksus Bilişim Teknolojileri tarafından geliştirilmiş bir elektronik öğrenme platformu. Yan dal öğrencilerine ek olarak, romatoloji ile ilgilenen tüm doktorlar ve tıp fakültesi öğrencileri de www.e-romatoloji.org üzerinden üye olarak bu platformdan yararlanabiliyor.

Romatoloji yan dal uzmanlık eğitim müfredatına uygun olarak romatoloji öğretim üyeleri tarafından hazırlanan e-Romatoloji’de; e-modüller, e-kılavuzlar, e-makaleler, e-uygulamalar ve olgu tartışmaları gibi birçok bölüm yer almakta. Konu uzmanları tarafından hazırlanan 50’yi aşkın eğitim modülün yarısı şimdiden aktif hale getirilmiş durumda. Birçok sosyal sorumluluk projesinde olduğu gibi yine önde gelen ilaç firmaları sponsorluğunda hayata geçirilen e-Romatoloji platformu, Abbvie, BMS (Bristol-Myers Squibb), MSD (Merck, Sharp & Dohme), Pfizer ve Roche ‘un katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

e-Öğrenmenin önemi artık günümüzde su götürmez bir gerçek. Uzaktan eğitim platformlarının her yerden ulaşılabilir olması, farklı eğitim platformlarını barındırabilmesi, hızla güncellenebilmesi, kullanıcıların ve eğitimcilerin kullanıcıları objektif olarak değerlendirebilmesi ve eğitimin standardize edilebilmesi gibi onlarca faydası var. Eğitime önem veren kurum ve kuruluşların gün geçtikçe e-öğrenme platformlarına verdikleri önem de artmakta.

Doğru paydaşların bir araya gelmesi ile doğru çözümlerin ortaya çıkması, bu sayede binlerce hekimin kaliteli, hızlı ve standart bir eğitim alması mümkün. Bu duruma dair bilincin artması için de uzaktan eğitim (e-öğrenme) programlarının avantajları konusunda tüm eğitim kurumlarının ve derneklerin e-Romatoloji gibi örnekleri incelemerinde büyük fayda var. Burada görev sadece öğretim görevlileri ve derneklere değil, tüm tıp fakültesi öğrencileri, araştırma görevlileri (asistanlar), yan dal öğrencileri ve uzmanlara da düşüyor. e-Öğrenme platformlarının yararlarını anlayarak eğitim aldıkları kurum ve kuruluşlardan bu tür girişimleri talep etmeleri gerekiyor.