e-Posta :
Şifre :


Annelerle Melekler

Merhabalar, Kısaca kendimi tanıtmam lazım ama böyle zamanlarda yarışma programında bilgi verir gibi hissediyorum; saçmalamadan anlatabilir miyim bakalım...
Efendim tıp fakültesinden mezun olup, 1 yıl kadar mecburi hizmet yapıp sonra istifa edip, anestezi asistanlığına başladım. Bitirmeme kısa bir süre kala anne oldum.

Gebelik ve annelik sürecinde o kadar cok okuyup o kadar yoğun duygular yaşadım ki bir süre sonra bu benden taşmaya başladı. Diğer anneler ve hamilelerle maille listeler atılıyor, uyku-emzirme deneyimleri paylaşılıyordu. Eve gelen misafirden tutun da köşe başındaki bakkala, AVM de yanımdan geçen adama kadar herkese okuduklarımı-hissettiklerimi anlatmaya başladım. Benimle başka hiçbir konuda konuşmak mümkün değildi. Bunun sonucunda çocuk düşünmeyen arkadaşlarım bebek yüzü görmek istememeye, çocuk düşünen arkadaşlarım kafası karışmış olarak yanımdan ayrılmaya başladı. O kadar çok anlattım ki anlatmak yetmemeye başladı ve üniversitede körelen yazma isteğim tekrar alevlendi. Bir anne bebek bloğu yazmak istedim ama ne isim vereceğim bir türlü bulamadım. Doktor anne çok iddalı bir isimdi, doktor kimliğimle değil anne kimliğimle yazı yazıyordum. Onun haricinde gezen anne, tozan anne, yemek yiyen anne, su içen anne, uyuyan anne, uyuyamayan anne tüm isimlerde bloglar vardı. En son kucağımdaki meleğe baktım ve tüm annelere ve tüm meleklere yazmak istediğimi düşündüm. Böylece annelerlemelekler çıktı.

Bir süre yazdıklarımı sadece kendim okuyormuşum, boşluğa konuşuyormuşum gibi hissettim. Sonra birkaç yazım çok beğenildi. O ara Barkın beni keşfetti ve Med-Index'te yazmamı istedi. Ben de 'yazılarımı ne dergiler gazeteler istedi ama seninle eski dostuz, kabul edeyim bari' dedim.

Keyifle yazıyorum, umarım keyifle okursunuz.

http://annelerlemelekler.com/
https://www.facebook.com/annelerle.melekler
https://twitter.com/annelermelekler

Bu yazı Med-Index özel içeriği olup tüm hakları saklıdır. Kaynak göstererek dahi olsa, izin alınmadan tamamen veya kısmen kopyalanması yasaktır. Kullanım izni için lütfen site yönetimi ile temasa geçiniz.

Tarih : 24.01.2014

Kategori: Tıp Eğitimi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Anestezi ve Reaminasyon

Kültür Serisi: Deneme

Etiketler: annelerlemelekler, anne, bebek

Yorumlar:

Henüz bu kültür haberi ile ilgili bir yorum yazılmamış