e-Posta :
Şifre :


Bir Bayram Hikayesi

Çocuktan bayram şekeri alan tek erişkin: Ben :D
Geçen yıl bayramın 2. günü uzun ve yorucu bir yolculuk sonrası yıllık iznimizi bitirmiş olmanın verdiği buruklukla evimize geliyoruz. Kocaman kocaman valizleri kapının önüne yığıp soluğu mutfakta alıyoruz. Planımız hızlıca birşeyler atıştırıp, ayağımızın tozuyla eşimin o sırada İzmit’te bulunan ailesinin yanına bayram ziyaretine gitmek. Kapının çalmasıyla (evde ikram edecek birşey olmadığını bildiğimden) korka korka kapıya gidiyorum ve evet mahallenin cocuklarından birinin bayramlaşmaya geldiğini görüyorum. Evin altını üzerine getiriyorum ama evde 1 tek çikolata, 1 tek şeker, 1 tek çöp yok…
Binbir özür dileyerek yoldan yeni geldigimizi bayram şekerimizin olmadığını belirtiyorum ve yavruya sadece bayram harçlığı veriyorum. Bayramlaşıp gidiyor yavrucak.

Yaklaşık 5 dk sonra kapı tekrar çalıyor. Ben bütün kötü niyetimle, mahalledeki tüm cocukların bizim evde harçlık olduğunu duyduğunu düşünüyorum. Çünkü küçükken elimize birer poşet alıp tüm mahalleyi dolaşır ve harçlık olan evleri birbirimize söylerdik. Hatta aynı eve 2 kere gitmisliğim bile vardır ama 2. de harçlık alamadım tabii :)

Kapıyı açınca az önce bayramlaştığım erkek çocuğu elime topladığı bayram şekerlerinden 1 avuç sıkıştırıp ‘Abla belki benden başka gelen de olur, onlara da bunları verirsin’ deyip, gözden kayboldu. Elimde bir avuç şekerle -adeta bir şeker reklamının ortasında gibi- kapıda kalakaldım…

Evet sevgili anneler ve anne adayları; kuzu bu aralar izin vermediğinden size istediğim sıklıkta yazamasam da bayram yazısını boş geçmek istemedim. Umarım ailenizle, yavrucaklarınızla, sevdiklerinizle beraber güzel bir bayram geçirirsiniz.Ben bu bayram geçen yılın acısını çıkardım şekerimiz de var, çikolatamız da. Eşim çalıştığı için muhabbetimiz biraz eksik ama olsun, buna da şükür..

Geçen yazıda söz verdiğim yenidoğan yazısını en kısa zamanda tamamlayıp paylaşacağım.

Sağlıcakla kalın

YAZAR HAKKINDA

Bu yazı Med-Index özel içeriği olup tüm hakları saklıdır. Kaynak göstererek dahi olsa, izin alınmadan tamamen veya kısmen kopyalanması yasaktır. Kullanım izni için lütfen site yönetimi ile temasa geçiniz.

Tarih : 06.03.2014

Kategori: Aile Hekimliği

Kültür Serisi: Doktor Anıları

Etiketler: bebek, anne

Yorumlar:

Henüz bu kültür haberi ile ilgili bir yorum yazılmamış