e-Posta :
Şifre :
1. Ulusal Vakalarla Onkoloji Kongresi

Yer: Titanic Deluxe Otel, Belek

Başlama Tarihi: 15.12.2016

Bitiş Tarihi: 18.12.2016

Düzenleyen: İmmuno Onkoloji Derneği

Kapsamı: Günümüzde sağlığı tehdit edici hastalıkların sıralamasında hepimizin bildiği gibi kanser olguları önemli bir yer tutmaktadır. Tedavi algoritmaları hastalıklar anlaşıldıkça değişmekte, nihayetinde patogenetik mekanizmaların anlaşılmasıyla da yeni tedavi modaliteleri pratikteki algoritmalar arasındaki yerini almaya başlamaktadır.

Hastalara en doğru tedavi hizmetini sunabilmek elbette ki önem arz etmektedir. Bu çaba içerisinde klasik özelliklere sahip bir hastaya tedavi algoritması planlamak, aldığımız eğitim ve takip edilen rehberler eşliğinde yapabilmek mümkün olabilmektedir. Ancak bazı durumlarda özellikli, yönetimi zor hasta grupları ile karşılaşabilmekteyiz. Çalıştığımız kurumlarda kimi zaman “Multidisipliner Yaklaşım” adı altında oluşturulan konseyler sayesinde, bu grup hastaların tedavi algoritmalarını belirleyebilmekteyiz. Ancak her kurumda bu tür konseylerin olmadığını da pratikte görmekteyiz. Özellikle geleceğin Onkologları fellowların eğitiminde ve sahaya çıkan uzman meslektaşlarımızınbu konudaki hassasiyetlerini dikkate alarak İmmüno-Onkoloji Derneği olarak “1. Ulusal Vakalar ile Onkoloji Kongresi”ni düzenlemeyi planladık. Daha çok genç onkolog ve yetişen meslektaşlarımıza tecrübeleri aktarmak, tartışılabilecek hasta gruplarının aynı çatı altında toplanabildiği bir ortam yaratmak ve tabii ki sonuçta interaktif tartışmalar ile ufuklarını bir nebze de olsa açmak, hasta yönetiminde bilgilerini güncellemeyi amaçladık.

Kongre programında sık karşılaşılan tümörlerin tartışmalarının yanısıra bir problemin
detaylı ele alınacağı ve özellikle herkesin katılımıyla gerçekleştirileceği “İnteraktif Vaka Konseyleri” de programda yer alacaktır

Web Sitesi: http://www.immuno-onkoloji.org/uploads/davet.pdf

Kategori: İç Hastalıkları, Onkoloji

Etiketler: Kanser, Onkoloji

Toplantı Programı:

  • 1. Gün (15 Aralık 2016 Perşembe)
  • 2. Gün (16 Aralık 2016 Cuma)
  • 3. Gün (17 Aralık 2016 Cumartesi)
  • 4. Gün (18 Aralık 2016 Pazar)

Yorumlar:

Henüz bu etkinlik ile ilgili bir yorum yazılmamış