e-Posta :
Şifre :


Doktora Şiddet Bu Sefer Amerika'da

Amerika'da yaşanan vahşi olay akıllara durgunluk verecek cinsten: önce doktorun yerini sordu, ardından iki el ateş etti.
Sabah erken saatlerde Boston'daki Brigham and Women's Hospital'da bir doktor vurularak öldürüldü. Boston polisinin raporuna göre maktulün adı Michael Davidson ve henüz 44 yaşındaydı. Hastanede cerrah olarak çalışan başarılı doktor, aynı zamanda Harvard Tıp Okulu'nda da profesördü.

Hastane ise yaptığı yazılı açıklamada, "Dr. Davidson harika bir insandı ve hayatları kurtararak tüm diğer doktorlara ilham verirdi. İlgilendiği her hastanın hayat kalitesi yükselirdi. Hayatının böyle korkunç bir şekilde sona ermesi gerçekten yıkıcı" ifadelerini kullandı.

Polis ise katili 55 yaşındaki Stephen Pasceri olarak belirledi. Rapora göre hastaneye saat 11 sularında giren ve Doktor Davidson'ı soran katil, bulduktan sonra silahını iki el ateşledi.

Polis komiseri William Evans ise cinayetin sebebini tam olarak bilmemelerine rağmen, olayın muhtemelen geçmişteki bir sorundan kaynaklandığını belirtiyor çünkü belirtilenlere göre şüphelinin annesi daha önce Doktor Davidson'ın hastasıymış.

Olayın ardından katilin ailesi ve komşuları da şok geçirdi ve şu sözleri kullandılar: "Dünyadaki en iyi adamdı. Nasıl böyle bir şey oldu anlayamıyorum. Gerçekten çok mantıksız"

Bu yazı basın bülteni ya da farklı bir kaynak aracılığıyla oluşturulmuş olup ismi geçen tarafların telif hakları politikalarına tabi olabilir. Tamamen veya kısmen kopyalamadan önce ilgili tarafların telif hakları politikaları ile ilgili bilgi alınız.

Tarih : 22.01.2015

Kategori: Adli Tıp, Sağlık Hukuku, Tıp Etiği ve Hukuk

Etiketler: Şiddet

Yorumlar:

Henüz bu haber ile ilgili bir yorum yazılmamış