e-Posta :
Şifre :


Çocuk Bulunan Araçlarda Sigara İçme Yasağı

İngiltere'de içinde çocuk bulunan araçlarda sigara içmek yasaklanacak. Galler'in ardından İngiltere'de de uygulamaya girecek yasak 1 Ekim'de yasalaşıyor. İskoçya da yasağı gündemine alma hazırlığında.
Sigara yasağının amacı 18 yaş altındaki çocukların ve gençlerin pasif içici olmasını engellemek. İngiltere'de yasağı delenlere 50 sterlin ceza kesilecek. Yasak, arabada tek başına olan sürücüler veya üstü açık araçlar için geçerli değil.
İngiltere Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda yeni düzenlemeyle ilgili yapılan oylamada 342 milletvekili yasaya destek çıkarken, 74 milletvekili ise karşı oy kullandı. 

İngiltere Akciğer Vakfı'nın verilerine göre her hafta 430 binden fazla çocuk arabaların içinde pasif içici durumuna düşüyor. Kamu sağlığı uzmanları, pasif içiciliğin çocuklarda astım, menenjit ve beklenmedik ölüm riskini arttırdığı uyarısını yapıyor.

BBC Türkçe'deki haber için tıklayın

 

Bu yazı basın bülteni ya da farklı bir kaynak aracılığıyla oluşturulmuş olup ismi geçen tarafların telif hakları politikalarına tabi olabilir. Tamamen veya kısmen kopyalamadan önce ilgili tarafların telif hakları politikaları ile ilgili bilgi alınız.

Tarih : 12.02.2015

Kategori: Aile Hekimliği, Halk Sağlığı, Sağlık Hukuku, Tıp Etiği ve Hukuk

Etiketler: sigara

Yorumlar:

Henüz bu haber ile ilgili bir yorum yazılmamış